Najlepsze miejsca na nurkowanie i snorkeling

gdzie nurkowac

Świat skryty pod taflą wody oferuje niepowtarzalne, zapierające dech w piersiach doznania i potrafi zaskoczyć niejednego amatora przygód. Nurkowanie i snorkeling to popularne formy obserwacji życia podwodnego, zwłaszcza w zagranicznych destynacjach. Jakie są najlepsze miejsca dla miłośników tego sportu? Podpowiadamy. 

Nurkowanie i snorkeling na Malcie

Miłośnicy nurkowania i snorkelingu, którzy na wakacje wolą wybierać europejskie kierunki, z pewnością docenią podwodne krajobrazy Malty. Na stronie https://www.traveligo.pl/ znajdziemy szeroką ofertę wyjazdów do tego kraju zarówno w wersji first, jak i last minute. Warto wybrać się na południe do Għar Lapsi, gdzie panują wręcz idealne warunki do nurkowania. Niedaleko tego miejsca znajduje się Błękitna Grota, która zachwyca pięknym kolorem tafli i przejrzystością wody.  

Nurkowanie i snorkeling w Hiszpanii i Francji

Hiszpania należy do miejsc, które z pewnością warto odwiedzić. Wybierając się w północno-wschodnie rejony, możemy zwiedzić miasto L’Estartit znajdujące się na Costa Brava, niedaleko którego  mieści się niezamieszkały archipelag wysp Illes Medes. Okolice te są wręcz stworzone do nurkowania i snorkelingu. Wystarczy założyć maskę i na własne oczy zobaczyć korale, wodorosty, rozgwiazdy czy różnokolorowe ryby. Wielu miłośników nurkowania i snorkelingu co roku wybiera się na wakacje do Francji na Korsykę. Region ten przyciąga również miłośników gór. Osoby zainteresowane nurkowaniem znajdą tu wiele zatok. 

Zobacz także: https://businesscoachingmag.pl/jak-zaoszczedzic-na-last-minute-wakacjach-w-kraju-i-za-granica

Nurkowanie i snorkeling w Turcji 

Na wakacje w Turcji wybiera się coraz więcej turystów z Polski i całego świata, ponieważ region ten gwarantuje doskonałą pogodę, liczne atrakcje turystyczne i fantastyczne ukształtowanie terenu. Dostęp do krystalicznie czystego morza jest jednak atutem, który doceniają zwłaszcza miłośnicy nurkowania i snorkelingu. W regionie tym panują wręcz idealne warunki do nurkowania. Tworzą je bogata flora, fauna, a także liczne jaskinie i groty skalne. Dodatkowo woda przy brzegu jest tutaj ciepła praktycznie przez cały rok, dzięki czemu wyjazd do Turcji jest atrakcyjny o każdej porze. Na terenie Turcji znajduje się kilkanaście ośrodków nurkowych. Warto więc wybrać się w miejsce z profesjonalną, dobrze wyszkoloną kadrą, która posiada wszelkie uprawnienia.  

Osoby bardziej zaawansowane, mogą wybrać się do Richelieu Rock w Tajlandii, gdzie można nurkować z rekinem wielorybim. Najlepsze warunki pogodowe panują tu od maja do października Jednak największa szansa na spotkanie tego okazu występuje od lutego do kwietnia.