Adaptujemy poddasze na salę zabaw

Temat bezpieczeństwa na sali zabaw, zwłaszcza tej domowej, powinien być priorytetem dla każdego rodzica, czy opiekuna małych fanów dobrej zabawy. Nie ma znaczenia, czy zaadaptujemy na ten cel poddasze, pomieszczenie po suszarni, czy przybudówkę. W każdym przypadku musimy już na początku odpowiednio przygotować ściany i posadzkę, aby stały się podstawą bezpieczeństwa podczas beztroskiej zabawy. Najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie na całej powierzchni odpowiedniego np. gumowego zabezpieczenia.

Skuteczna amortyzacja

Świetnym rozwiązaniem w takiej sytuacji okazuje się zastosowanie specjalne dedykowanych płyt gumowych na plac zabaw, które charakteryzują się wyjątkowo skuteczną amortyzacją. W zależności od lokalizacji, możemy wykorzystać płyty, czy maty o różnych współczynnikach bezpieczeństwa. Ważne, aby kierować się zasadą według której nawierzchnię o wyższym współczynniku zawsze układamy w przestrzeni bezpośrednio znajdującej się wokół sprzętu zabawowego i drabinek, a nawierzchnię o niższym współczynniku w pozostałym obszarze.

Bezpieczeństwo i estetyka

Płyty na plac zabaw są również wyjątkowo elastyczne, dzięki temu mogą wręcz tłumić energię uderzenia w wyniku upadku z wysokości np. z huśtawki, drabinki czy zjeżdżalni. Decydując się na zastosowanie gumowej nawierzchni bezpiecznej, minimalizujemy jednocześnie ryzyko powstania poważnych urazów. Gumowe nawierzchnie są też bardzo estetyczne. Dostępne w 24 kolorach z palety RAL, barwionych w masie z możliwością nadrukowania dowolnych motywów graficznych na powierzchni sprawiają, że każdy znajdzie wśród nich coś odpowiedniego dla siebie. Ponadto są dodatkowo odporne na powstawanie niebezpiecznego efektu łódkowania i wywijania się narożników.

Wsparcie prawidłowego rozwoju

Możliwość naniesienia na powierzchnię płyt wcześniej zaprojektowanego nadruku np. hasła zachęcającego do zabawy, imion dzieci, loga firmy, czy nawet herbu rodzinnego cieszy się sporym zainteresowaniem użytkowników. W nawierzchnie gumowe można też wkomponować elementy sensoryczne np. dwuwymiarowe cyfry, literki, kolorowe figury geometryczne, czy kompletne gry podwórkowe. Dostępne są również elementy trójwymiarowe czyli formy przestrzenne, które wspierają prawidłowy rozwój ruchowy małych użytkowników. Na tak doskonale przygotowanej nawierzchni pozostaje nam już tylko zainstalować wybrane wyposażenie naszej sali zabaw i życzyć efektywnego korzystania.