Co zabrać na wakacje w Grecji?

wakacje w grecji

Grecję jako kierunek wakacyjny, co roku wybierają tysiące turystów zarówno z Polski, jak i innych krajów. Nic dziwnego, region ten przyciąga swoim śródziemnomorskim klimatem, doskonałą kuchnią i gościnnością. Przed wyjazdem zawsze jednak przychodzi moment, w którym trzeba się spakować. Wiele osób nie lubi tej czynności i do końca nie wie, co ze sobą zabrać. Co warto spakować na wakacje w Grecji? Podpowiadamy.

Wakacje w Grecji – co spakować do dużej walizki?

Przed wyborem konkretnej oferty wakacji, dobrze jest wziąć pod uwagę również to, ile bagażu możemy zabrać ze sobą w cenie biletu. Dlatego niezależnie od tego, czy rezerwujemy wczasy za pośrednictwem strony takiej jak https://www.traveligo.pl/, czy wycieczkę organizujemy samodzielnie, weźmy pod uwagę ten aspekt. Jeżeli w cenę biletu wliczony jest bagaż rejestrowany, wówczas warto sprawdzić jego dopuszczalną masę.

Zobacz także: Wakacje we Włoszech a koronawirus – co warto wiedzieć?  – POMYSŁnaZDROWIE.pl (pomyslnazdrowie.pl)

Do dużej walizki, czyli bagażu rejestrowanego powinniśmy spakować wszystkie te rzeczy, których nie będziemy potrzebować podczas lotu. Mowa tutaj o ubraniach, bieliźnie, butach, czy kosmetykach. Ubrania powinny być dostosowane do warunków pogodowych, a więc terminu wyjazdu. Latem lepiej postawić na przewiewne oddychające materiały ze względu na wysokie temperatury, które panują w Grecji. Jeśli chodzi o buty, z pewnością przydadzą nam się klapki, sandały, trampki lub inne obuwie sportowe. Nie zapominajmy też o nakryciu głowy.

Apteczka na wakacje w Grecji 

Wybierając się na wakacje w Grecji, warto skompletować chociaż niewielką apteczkę. Powinny znaleźć się w niej tabletki przeciwbólowe, leki przeciwwymiotne i przeciwbiegunkowe. Dobrze jest zabrać ze sobą również pantenol na oparzenia, plastry na odciski czy wodę utlenioną. Dodatkowo należy zabrać ze sobą wszystkie swoje leki zażywane na stałe. Żeby zabezpieczyć się przed greckim słońcem, weźmy też kremy z wysokim filtrem, a także preparaty łagodzące oparzenia. W kosmetyczce powinny znaleźć się też podstawowe przybory toaletowe, takie jak antyperspirant, żel pod prysznic, szampon, pasta i szczoteczka do zębów, a także inne kosmetyki, np. do makijażu.

Co zabrać na wakacje w Grecji do bagażu podręcznego?

W bagażu podręcznym powinniśmy mieć przede wszystkim wszystkie nasze dokumenty. Wybierając się na wakacje w Grecji, nie musimy mieć paszportu, wystarczy nam dowód osobisty. Jeżeli na miejscu planujemy na przykład wynająć samochód, weźmy również prawo jazdy. Wśród niezbędnych dokumentów powinna znaleźć się też Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego. Dobrze jest jednak wykupić prywatne ubezpieczenie i nosić przy sobie wydrukowane potwierdzenie. Wszystkie te dokumenty najlepiej umieścić w wodoodpornej saszetce. W bagażu podręcznym powinien znaleźć się również nasz telefon, portfel, aparat i inne cenne urządzenia.