Najlepsze miejsce do nauki i zabawy

Wciąż szukamy atrakcyjnej alternatywy dla zewnętrznych stref rozrywki. Niełatwe zadanie znalezienia ciekawej, profesjonalnie zorganizowanej i publicznie dostępnej formy spędzania wolnego czasu z dziećmi, powoduje że coraz częściej decydujemy się na organizację prywatnej sali zabaw w domowym zaciszu. Często adaptując na ten cel, choćby nieużytkowane pomieszczenie na strychu czy w garażu, aranżując je tak, aby spełniało zarówno funkcję zabawową, rekreacyjną, jak i edukacyjną.

Tworząc standardy bezpieczeństwa

Przed realizacją projektu naszej, domowej sali nauki i zabawy, warto określić wszystkie priorytety. Pamiętając przy tym, że to inwestycja przynajmniej na kilka lat, więc nasze wybory również powinny być ponadczasowe. Najważniejsze oczywiście powinno być bezpieczeństwo i komfort przyszłych użytkowników. Zapewni je odpowiednio dobrana nawierzchnia, którą zastosujemy w naszej strefie rozrywki. Idealnie sprawdzają się w tej roli specjalnie dedykowane gumowe maty na plac zabaw, które nie tylko podnoszą standard bezpieczeństwa, ale też nadają miejscu niezwykłego klimatu. Maty są przede wszystkim antypoślizgowe, ale też wysoko amortyzujące upadki, w ten sposób skutecznie redukują ryzyko powstania niebezpiecznych kontuzji.

Odporność i wyjątkowa estetyka

Doskonałą propozycją są też płyty gumowe na plac zabaw, które także niezwykle skutecznie amortyzują upadki z wysokości nawet 3 m. Są również bardzo odporne na wgniecenia i uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu możemy na ich powierzchni postawić każde, nawet wyjątkowo ciężkie wyposażenie. Ich kolejną zaletą jest potencjał estetyczny. Szeroka paleta kolorystyczna tych nawierzchni oraz możliwość ich mieszania, pozwala na zaprojektowanie niemal każdej, wielobarwnej mozaiki i dopasowania jej do własnego projektu.

Najefektywniejsza nauka przez zabawę

Dostępna jest też opcja nadrukowania na powierzchni gumowych nawierzchni bezpiecznych, dowolnego motywu graficznego oraz wkomponowania w nie dwu i trójwymiarowych elementów sensorycznych, które świetnie sprawdzają się we wsparciu nauki i prawidłowego rozwoju dzieci. Z tego powodu, posadzki te cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem nowych użytkowników. Największe uznanie zdobyły płyty gumowe od Firmy ELS Poland, która poza nawierzchniami, oferuje także elementy sensoryczne takie jak: gra w klasy, zestaw cyfr, czy alfabet. Na ich produkty można też nanieść wcześniej przygotowany motyw graficzny.